December
2008
Namnvalet på en ny liten2
Deprecated: preg_replace() [function.preg-replace]: The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /var/www/jaktlabrador.net/public_html/wordpress/wp-includes/functions-formatting.php on line 76
familjemedlem är inte lätt. Det får ju inte vara likt de andras och jag tycker det är lite roligt om det finns en mening som Cobber;
“Australian term for a pal - a close friend who accompanies his buddies in their activities”. Peter har ju dessutom stor koppling till Australien eftersom hans morbror bott där i ca. 35 Ã¥r och han har bÃ¥de semestrat och jobbat där i ett Ã¥r.
Ska jag döpa den lilla till IT [AjTi] kanske
eftersom jag jobbar med det men inte så kul innebörd i namnet kanske och inte behöver man ju bli påmind om jobbet mer än nödvändigt heller!
Någon som jag ofta och gärna tänker på däremot är ju min pappa Benny som inte finns i livet längre så det vore kanske ett bra namn.
Tänk att det ska vara sÃ¥ svåååårt….
Förslag tack